Všichni jsme někdy zažili špatný den. Ať už na Vás někdo křičel, něco jste pokazili, nebo se Vám snad stal trapas. Domů přijdete skleslí a nevíte, co s tím. Příště, až tato situace nastane, zkuste jednu z těchto deseti věcí, které zaručeně zlepší náladu.

Horká koupel

Snad neexistuje nic lepšího, než si po dlouhém dni napustit horkou vanu, hodit do ní barevnou sůl a na chvíli vypnout hlavu. Teplá voda pomáhá uvolnit svaly, ve kterých se často hromadí stres, a proto se po ní cítíme často mnohem veselejší a uvolněnější.

Něco vytvořte

Všichni jsme někdy zažili den plný stresu. Občas pomáhá dostat všechno ven. Ať už to znamená vypsat se, něco nakreslit či uplést ponožky – odvrátíme pozornost od toho zlého, co se za celý den odehrálo.

Horká koupel

Dobré jídlo

Jídlo dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Můžete si talíř nazdobit a potěšit tak své oči, a potom jídlo s radostí sníst. Ne nadarmo se dívky po rozchodu ládují zmrzlinou.

Obejmutí

Dotyk je velmi prostá věc, která dokáže zlepšit náladu. Běžte obejmout svou kamarádku, kamaráda, přítelkyni, přítele… kohokoliv, koho máte rádi. Bude Vám lépe.

Čtení knihy

Při čtení obracíte svoji pozornost do fiktivního světa. Písmenka Vás dokážou vtáhnout dovnitř děje a Vy si po chvíli čtení můžete připadat jako královna žijící v zemi plné jednorožců. Hlavní je, že nebudete myslet na ten trapas, co se Vám stal ve škole či v práci.

Maska na obličej

Maska na obličej sice nezmění Váš vzhled, ale aspoň se budete cítit hrdí na to, že jste pro svou pleť udělali něco prospěšného. Nejlepší je aplikovat ji po horké vaně či sprše, protože po ní se otevřou póry, které je třeba vyčistit.

Procházka

Při jakékoliv formě pohybu se do těla uvolňují hormony štěstí – endorfiny. Nikdo neříká, že je třeba po celém dni zavítat ještě do fitness centra, i krátká večerní procházka postačí.

Vzdělávání

Pokud nám zbyde ještě nějaká kapka energie, můžeme se aspoň na chvíli věnovat vzdělávání. Ať už pro školu, nebo mimo ní. Budeme se cítit mnohem lépe, hlavně proto, že jsme pro sebe něco udělali.

Poslech hudby

Poslech hudby

Hudba může mít relaxační účinky, dokáže povzbudit, ale i rozesmutnit. Pokud máme špatný den, rozhodně se vyplatí poslouchat hudbu plnou energie a radosti – to nám zlepší náladu, ne depresivní opery.

Společné sledování filmu

Zkuste si večer oddychnout a společně s rodinnou, kamarády či drahou polovičkou zhlédnout nějaký film. Budeme se cítit mnohem lépe, než kdybychom jej sledovali sami.

Jeden špatný den neznamená celý špatný život. Zkuste se na to podívat pozitivně – zítra bude lépe.