Češi a pivo, to prostě jde k sobě. Jsme národem pivařů a pivo si umíme vychutnat při různých příležitostech. Nejlepší pivo je ale to čepované. To víme všichni.

Díky domácímu výčepnímu zařízení si pivo můžete dát kdykoliv. Jak jej vybrat?

Pivo je nápoj, který se hodí k různým příležitostem, pokud se rádi sejdete s přáteli nebo rodinou u dobrého piva, možná jste už přemýšleli o domácím výčepu. Udělejte si společné chvíle ještě příjemnější a vyberte si to správné domácí výčepní zařízení. Sice zainvestujete, ale do budoucna se vám to rozhodně vyplatí. Čepované pivo si už budete moci dát kdykoliv. A čepované pivo je rozhodně lepší, než to lahvové, souhlasíte?

pexels-photo-5858024

Jak vybírat?

Sud je potřeba natlakovat, pokud tedy budete řešit otázku, jak tlakovat, nejjednodušeji to vyřešíte, když si pořídíte rovnou domácí výčep, který má integrovaný kompresor. Nebudete tedy muset tento problém vůbec řešit. Kromě toho pak nastává otázka, jak vyřešit chlazení. V tomto případě je to snadné, protože v podstatě existují jen dva způsoby. Kontaktní chlazení je ideálním řešením v případě, že potřebujete výčep na menší akci, vodní chlazení je pak mnohem výkonnější a většinou se využívá jen v restauračních zařízeních. Pro srovnání kontaktní chlazení dokáže nachladit asi 15 až padesát litrů piva za hodinu, to vodní pak klidně i sto litrů nebo i více. Na domácí užití je proto vhodnější kontaktní chlazení.

pexels-photo-5858080

Menší nebo větší?

Pořídit si lze ale i pouze pípu a to bez kompresoru i chlazení, počítat můžete sice s nízkou cenou ale ne příliš dobrým výkonem. I to ale může pro domácí používání postačit. U lepších zařízení počítejte sice s větší investicí, v případě, že ale akce pořádáte poměrně často, v létě rádi grilujete a jste zvyklí si výčepní zařízení půjčovat, určitě se vám to vyplatí.

A když už budete pít české pivo, vybírat můžete například ze široké nabídky výčepních zařízení od české firmy výčepní zařízení Lindr. Na každé akci, kterou budete pořádat, jako hostitelé pak určitě zazáříte, protože není nad to, načepovat si vlastní dobře nachlazené pivo.

Mít doma svůj vlastní malý výčep se vyplatí!