Dnešní doba plná stresu přispívá k častým onemocněním. Většinou se naštěstí jedná jen o banality, jako jsou chřipky a virózy. Nicméně i ty jsou nepříjemné a ztěžují nám každodenní fungování. Lékaři vám na takové problémy sice ochotně předepíší antibiotika a jiné léky, ale ty stojí dost peněz, a navíc fungují jen krátkodobě.

Spoustu lidí o tom nechce ani slyšet, ale zdravý lifestyle může být mnohem účinnějším lékem než nějaké tabletky a sirupy.

Asi si říkáte, co s tím máte ale dělat, třeba i sportujete a nejíte zase tak nezdravě. Takže proč se vám nemoci neustále vrací a dělají vám nepříjemnosti jak v práci nebo ve škole, tak i doma?

zdravé a nezdravé jídlo

Zjednodušeně řečeno, spoustu lidí v dnešní společnosti má problémy s imunitou. Chodíme teple oblečení, netrávíme moc času venku, jíme průmyslově zpracované potraviny a neustále se stresujeme. Stresu se samozřejmě moc dobře vyhnout nedá, do práce nebo do školy zkrátka chodit musíme a musíme také podávat očekávané výkony. Co ale změnit můžeme, je styl, jakým se stresu zbavujeme. Také se můžeme otužovat a zlepšit tak funkčnost našeho imunitního systému.

bosé nohy

Ke správnému otužování je třeba dojít postupně. Nejprve si na konci vaší klasické  teplé sprchy pusťte na pár sekund studenou. Studenou vodu postupně přidávejte. První týden třeba vydržíte jen 15 vteřin, ale ten následující už dvacet. Postupně také ubírejte vrstvy oblečení, které denně nosíte. Nemusíte nutně chodit tak, aby vám byla zima, jde spíše o to se zbytečně nepřehřívat. Další, co můžete vyzkoušet je chodit na boso. Možná to zní trochu bláznivě, ale je to opravdu zdravé. Můžete tím vylepšit klenbu vašeho chodidla, procvičit více svalů než běžnou chůzí a navíc se budete otužovat. Země samozřejmě není tak teplá jako vnitřek bot, takže si budete lépe zvykat na chlad a zlepšovat svou imunitu.