Není žádným tajemstvím, že hypoték existuje mnoho druhů. Každý si tak může vybrat tu, která mu vyhovuje podle jeho současné situace. Mezi poměrně velké novinky se řadí i nebankovní americká hypotéka https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/o-nas/. Jaký bude její dopad na náš trh? A má vůbec šanci tu uspět?peněženka s penězi

Abychom mohli na tyto otázky odpovědět, podívejme se nejprve, co je principem tohoto typu financování bydlení. Jde o hypotéku, kdy po žadateli není požadován ručitel ani jiné záruky. Je to z toho důvodu, že dlužník ručí předmětnou nemovitostí, kterou si chce koupit. Ta je potom až do úplného zaplacení celé částky včetně všech poplatků a úroků majetkem společnosti, která hypotéku poskytla.

Dlužník ji samozřejmě může běžně užívat, avšak je omezen ve svých právech, například co se týká prodeje. Není třeba také dodávat, že pokud nebude řádně splácen, bude vystěhován a nemovitost prodána v aukci, a to za vyšší částku, než byla cena kupní. Dlužník tak přijde nejen o domov, ale také o tu část svých peněz, které do koupě dosud investoval.

A zde narážíme na specifický problém českého trhu s nemovitostmi. Zatímco obyvatelé Spojených států amerických se stěhují jen málokdy, a pokud si koupí dům, pak v něm rodina žije po generace, u nás je situace poněkud jiná. Běžný Čech se stěhuje třikrát až čtyřikrát za život, obvykle kvůli práci či studiu.

To samozřejmě působí poněkud problém, neboť běžná doba splácení hypotéky je až několik desítek let, v závislosti na částce a ceně předmětné nemovitosti. A je velmi nepravděpodobné, ač ne nemožné, že by u nás zůstal někdo v jednom domě po tak dlouhou dobu, i když samozřejmě existují výjimky. Platí to obzvláště pro mladé lidi, což je právě u tohoto typu produktu cílová klientela.znázornění zvyšování cen

Zdá se tedy, že ač si zde nějaké zákazníky najde, s příliš velkým rozšířením počítat nemůže. Vhodná může být například u menších bytů, kde je cena přeci jen o dost nižší. Avšak financování například koupě velkého rodinného domu tímto způsobem se v našich podmínkách nejeví příliš reálně.

Přesto si své klienty najde a věřím, že budou naprosto spokojeni.