Nábytek je důležitou součástí domova. Plní funkci nejen pro každodenní použití, ale je designovým prvkem. Domovu dodá punc útulnosti i komfortu. Ratanový nábytek se těší značné oblibě. Nejen že působí velmi esteticky, má mnoho výhod. Je jen na vás, zda upřednostníte umělý nebo přírodní ratan. Jako každý nábytek, tak rovněž i ratanový si zaslouží vaši pozornost. Avšak, jeho údržba je téměř bezproblémová. Ratanový nábytek poté disponuje delší životností.
ratanové křeslo
 
Raději umělý či přírodní ratan?
 

  1. Umělý ratan– nábytek z umělého ratanu je vhodný jak pro venkovní i vnitřní užití, vyniká lehkostí, velmi příznivou cenou, je odolný vůči povětrnostním a vnějším podmínkám, na zimu je však venkovní ratanový nábytek třeba uklidit, pokud by byl pod vrstvou sněhu, mohlo by to mít negativní vliv na výplet u nábytku. Dnes prakticky přírodní ratan od umělého je na první pohled k nerozeznání.

 

  1. Přírodní ratan– esteticky a přirozeně působící nábytek, který je však adekvátní do vnitřního interiéru, v případě venkovního užití, je zapotřebí v zimě ho uskladnit v teplejší místnosti, aby nedošlo k popraskání, lámání, neboť pod vlivem zimy a mrazu hrozí vysušení přírodního ratanu. Ideální do vnitřních prostor vašeho domova.

 ratanový cop
Přednosti ratanového nábytku
 

  1. Kombinace – dobře kombinovatelný s jinými druhy materiálu, i s ostatním nábytkem, dodá na působnosti klasickému i modernímu zařízení domova.

 

  1. Design – ratanový nábytek je zkrátka velmi krásný, okouzlující, působící luxusním vzhledem. Na trhu je pestrá nabídka barevného i stylového provedení, nelze si nevybrat ideální kousek do vašeho domova.

 

  1. Cenová dostupnost – finanční dostupnost hraje nemalou roli při pořízení ratanového nábytku.

 
Péče a údržba ratanového nábytku
 
Obvyklá každodenní údržba zahrnuje otření prachu obyčejnou prachovkou či suchým hadříkem. V případě skvrn postačí omýt vlhkou houbičkou. Nábytek není vhodné mýt mokrým hadrem. Příliš vlhkosti ratanovému nábytku nesvědčí. Nikdy nábytek nevystavujte dešti v rámci umytí apod.