Peníze obvykle nikomu nespadnou jenom tak do klína. Výjimkou jsou snad jedině nějací ti výherci v loterii, dědicové anebo zaměstnanci, kteří umí tak dobře simulovat práci, že dostanou zaplaceno i za něco, co sami neudělali. Většina z nás si tedy musí své peníze nejprve zasloužit, a až pak se dají takové finance i utrácet.

Jenže jsou situace, kdy je třeba utrácet dřív, než si někdo potřebné peníze vydělá. Případně jsou potřeba chybějící peníze, bez kterých se nevydělají další peníze. A pak se musí možná i nevyhnutelně začít shánět půjčka.

jeden real

Třeba takoví podnikatelé potřebují půjčky, když se jim nepodaří si na sebe zrovna dost vydělat. Když dočasně scházejí zákazníci, když není dostatečná poptávka, když vzrostou ceny vstupů, když je třeba modernizovat, inovovat nebo odstraňovat nějaké vzniklé škody, když se musí platit přemrštěné povinné odvody…

A kde si mají takoví podnikatelé o potřebnou půjčku zažádat, aby ji dostali? A aby ji dostali výhodně? Možností je samozřejmě víc, ale ne všechny jsou vhodné pro každou konkrétní situaci.

deset rupií

Když má například podnikatel skutečné problémy, když nedokáže doložit ani velké příjmy, ani registry dlužníků bez záznamů, nemá moc smysl usilovat o bankovní půjčku. Tam by to totiž vzhledem k bankovním pravidlům nastaveným u půjček nevyšlo, tam by nedokonalého žadatele odmítli. Zatímco taková nebankovní hypotéka bez příjmu, to už je něco docela jiného. Na tu dosáhne kdekdo, a vzhledem k její výhodnosti může být tato pro mnohé podnikatele skutečně zajímavá.

U takové nebankovní hypotéky, kterou se dají hradit skutečně rozmanité podnikatelské výdaje, totiž poskytovatelům stačí jenom záruka v podobě zástavy nemovitosti. Žádné nezbytně přehnané příjmy žadatele, žádné povinně čisté registry dlužníků. Člověk tu dá nemovitost do zástavy a je to. A má peníze, díky nimž se dá podnikat i nadále, jako by se nic nestalo.