Čistá voda

Pořízení bazénu je radostná věc, protože se těšíme na to, až si zde budeme během sezóny užívat. Nesmíme však zapomenout na to, že je potřeba se o vodu dobře starat, aby byla stále čistá a měla vhodné chemické vlastnosti. Jistě se nemusíme zmiňovat o tom, že bez péče by byla brzo plná zelených organismů a nečistot. Co se týče chemie, tak sledujeme především pH a zajišťujeme vhodné množství chlóru. Dále se zbavujeme nečistot, o což se především stará písková filtrace.

bazén u domu

Čerpadlo vodu hezky nasaje a žene ji přes pískovou náplň, kde se zachytí všemožný nepořádek. Písek má malá zrníčka, takže se v něm zachytí i dost malé nečistoty. Takto vyčištěná voda jde zase přes trysky zpět do bazénu. Sem tam je potřeba zapnout funkci vyprání filtru, kdy voda vytlačí nečistoty z filtrace do kanalizace. Po nákupu filtrace se nám o její zapojení může postarat odborník, abychom měli jistotu, že je provedena správně.

Oprava čerpadla

U strojů a věcí se někdy stane, že se porouchají, takže je potřeba koupit novou či ji opravit. To, jestli se oprava vyplatí záleží na to, kolik stojí, jak na tom zařízení je a kolik toho ještě vydrží. I u filtrace se může stát, že se porouchá. Na internetu či v návodu k danému zařízení nalezneme popis problému a jeho řešení. Když se to však nepovede, tak je zapotřebí navštívit servis.

nohy z vody

Jestliže nechce filtrace ani nasát vodu, tak může být problém v čerpadle. Proto jej svěřte servisu čerpadel Praha, který se na zařízení podívá a sdělí Vám, co mu je a kolik by stála případná oprava. Když se zdaří, tak může celá filtrace běžet klidně dál a my tak ušetříme peníze a čas se sháněním čerpadla nového. Proto společnost v případě poruchy kontaktujte. Poskytuje i jiné opravy týkající se vířivek. Přeci jen se nám může pokazit třeba tryska, takže díky šikovnému opraváři bude vířivka šlapat zase jako zamlada.