Jméno tohoto génia prozradím neznalým na konci článku. Zatím se však podíváme na elektriku.

Pokud má dva póly, tedy plus a mínus a vidím kabely, troufnu si to jakž takž pochopit. Pokud je to však třífázový proud s uzemněním, nepochopím to. Ani to uzemnění ani tu třetí fázi, ani “nulák”. Prostě mi to není shůry dopřáno. Stejně jako ostatní nepochopí, jak se může někdo koukat na film pomocí nul a jedniček v počítači, nepochopím já tohle. Je to pro mne prostě moc.

elektrikářka

Jsou však lidé, kteří to pochopili a s elektřinou si v klidu tykají. Dá se říci, že jsou kamarádi. Není se pak co divit, že v jejich domácnosti vše funguje, jak má, všude to bliká a hudba hraje i na WC. Obyčejný člověk si na to netroufne. Tedy, vlastně by ani neměl. Protože elektřina může i zabíjet. A že se tak nejednou stalo, to se pak můžeme porůznu dočíst na internetu.

Elektrikář Kutná Hora by mohl možná vyprávět. Tedy, abyste chápali, on se nejmenuje Kutná Hora, jen tam pracuje. Ovšem kdybyste něco potřebovali, tak jen klikněte na odkaz a můžete se s ním, tedy s kýmkoli z tamějšího pracoviště zkontaktovat. Nemusíte nikde trávit čas čekáním, nebo sháněním někoho. Takto vám vyjdou vstříc, trpělivě vyslechnou a jistě něco udělají. Minimálně vám poradí co dál, nebo jak na to či ono.

elektrikáři

V případě problému vás budou také jistě varovat, abyste se nepokoušeli závadu odstranit sami. S elektrikou si opravdu není co zahrávat, i když pravda napětí v naší síti nutně nemusí přinášet ty nejhorší případy. Jenže ona stačí drobná srdeční vada a následky mohou být skutečně fatální. A to nepíši o situaci, kdy špatné zapojení a nefunkční jistič mohou mít na svědomí požár, což už je opravdu to nejhorší, co se může stát.

Proto skutečně zůstaňte v případě nějaké poruch v kontaktu s elektrikáři z Kutné Hory a počkejte si až přijedou. Tak budete mít jistotu, že nedojde k neštěstí. A onen génius je Jára Cimrman.