Kdyby mělo lidstvo možnost mávnutím kouzelného proutku vymazat některé z etap své existence, určitě by mezi taková období patřilo to, co jsme prožívali v posledním řádově roce a co doposud neskončilo, a ještě nějakou dobu neskončí. Určitě by nikdo neprotestoval, kdyby se rozhodovalo o tom, zda v našich životech vynechat koronavirovou pandemii.
Ovšem lidstvo takovou možnost nemá. Nelze si vybírat, nelze vracet čas zpátky. A to, co se stalo, tak musíme přijmout jako fakt, smířit se s tím, a hlavně se proti tomu pokusit něco dělat, aby se to co nejdříve aspoň stalo minulostí. Abychom na to sice mohli vzpomínat, ale aby se nás to už netýkalo.

obrázek koronaviru

Ovšem o pandemii nemůžeme jednoduše řít, že ji tu nechceme, a doufat, že tato zmizí sama od sebe. Ta sama nezmizí. K tomu je nezbytně zapotřebí, abychom my lidé učinili http://www.kurzy.cz/zpravy/nazory/A-V-T-15796/ vše pro to, aby se tu tato nešířila.
Všichni už dávno víme, jak si máme v rámci boje proti koronavirům počínat. Všichni jsme slyšeli o nezbytnosti očkování, všichni víme o potřebě omezovat kontakt s ostatními, hygienická opatření a jejich dodržování jsou tu už evergreenem. A zapomínat bychom neměli určitě ani na testování. A to nejen to povinné, nařízené shůry, ale klidně i dobrovolné. Které už také není problémem, protože jsou antigenní testy ze slin lehce dostupné všem.

muž s respirátorem

A nejen lehce dostupné, nýbrž i lehce zvládnutelné. S takovým testováním si dokáže poradit kdokoliv z nás, není na tom vůbec nic složitého. A když se otestujeme, víme již za nějakých patnáct až dvacet minut, jak na tom jsme.
Jistě, ani testy neumí dělat zázraky, ale přesto tyto významně pomáhají. Protože se jimi dají odhalit ti, kdo jsou infikovaní, včetně těch bezpříznakových. A když tyto do jejich vyléčení pošleme do karantény, virus už mezi další lidi nerozšíří. Nikoho dalšího nemusí nakazit. A to je jeden z kroků, které nám pomohou skoncovat s tím, co nás v uplynulém roce tak potrápilo.