Mnoho lidí má velmi rádo lískový ořech https://www.nakliceno.cz/liskove-orechy/. A není divu, koneckonců jeho chuť je velmi dobrá a navíc se jedná o zdravou potravinu. Avšak ne každému se jej chce kupovat z obchodu, kde na něj byly použity nejrůznější konzervační látky, aby vydržel dlouhou cestu až do krámu a čekání, až jej zákazník koupí.

Často tedy hledáme řešení, jak si pochutnat na skutečně zdravé potravině. Dnes je samozřejmě možné koupit je v bio kvalitě, avšak faktem je, že jejich cena je podstatně vyšší než u těch běžných. A ne každému se ji chce platit a ne každý má na to, aby je mohl pravidelně kupovat.

liskac1

Jiným způsobem, jak si je pořídit, může být vypěstovat si vlastní. Máme totiž to štěstí, že líska v našich podmínkách výborně roste. Navíc se jedná o poměrně nenáročnou rostlinu, která příliš péče nevyžaduje. Pokud tedy máte alespoň trochu velkou zahradu, není problém ji tam zasadit.

Jak již bylo řečeno, nevyžaduje příliš velkou péči. Přesto je nutné se o ni alespoň trochu starat, abyste měli co nejvyšší výnos. To v tomto případě znamená především ochranu před škůdci. Ti představují zdaleka největší problém, a pokud nechcete, aby vám za příhodných podmínek zničili prakticky celou úrodu, je potřeba je včas chránit příslušným postřikem.

Další metodou, jak zvýšit množství oříšků, které vám líska vyprodukuje, je hnojení. Zde nemá žádné zvláštní nároky, takže postačí běžné hnojivo pro stromy a keře, které se dá koupit prakticky v každém větším hobby obchodu.

liskac2

Poslední otázkou, kterou zbývá zodpovědět, je, kde můžeme lísku sehnat. Odpovědí je, že sezónně je mají prakticky v jakémkoliv obchodním centru. Ideální jsou opět hobby obchody či specializovaná zahradnictví. Tam máte největší šanci, že je tam najdete, a to především v jarním a podzimním období.

Jak je vidět, můžete poměrně snadno přijít k lískovým oříškům, a to bez přílišné námahy. Stačí totiž jen trocha péče, a líska se vám bohatě odmění.