Konečně jste se s přítelem odstěhovala a dočkala jste se postaveného domečku se zahrádkou? Je sice krásné, že máte domeček a zahrádku, ale s takovým domečkem a zahrádkou bývá také v začátcích hromadu péče a práce, ale vůbec se nestresujte, vše se dá zvládnout s klidem a záleží na Vás kolik času své práci o dům a zahrádku budete věnovat 🙂

 
Zelené listy
 

Pár úspěšných rad, jak vykouzlit zahrádku

Pokud je Vaše zahrádka zatím taková nudná, nevýrazná, tak je potřeba zahrádku oživit. Ze začátku je potřeba si hlavně vše promyslet, co kde chcete mít, jaké rostlinky chcete pěstovat atd.…V první řadě je také vhodné si promyslet, kam dáte židličky, stolek, houpací síť a třeba i ohniště na opékaní buřtů. Protože každý z nás, chce také nějakou tu zábavu na zahradě, pozvat si své přátelé, rodinu, udělat hostinu, slavit narozeniny a také občas pořádně zrelaxovat. Dále je, také důležité, pokud děti nemáte, ale plánujete je, tak nechat nějaké místo pro hrací hřiště pro dítě, protože, když už zahrádka je, tak Vaše dítko bude naprosto spokojené, když vyleze před dům a hned bude mít hřiště na zahradě, a nemusíte chodit, někam zbytečně kus na hřiště. Jak tohle všechno promyslíte, tak hurá na přemyšlení o okrasné části. Říká se, že okrasná část zahrady, by měla být propojená s tou relaxační, protože takové ty okrasné rostlinky a nějaké keříky, Vám mohou dodat velmi příjemnou atmosféru.

 
Paní na obrázku s květy

Jste také milovníci ovoce a zeleniny?

Pokud milujete ovoce a zeleninu, tak se nebojte do zahrady, něco, co máte ráda vypěstovat. Pro ovoce a zeleninu si vyhraďte samotný prostor, protože okrasné rostliny se mají pěstovat odděleně. A hlavně ovoce a zeleninu nepěstovat velmi blízko stromů, protože, když bude nedostatek světla, tak to může ohrozit zrání úrody.

Chcete si pozvat profesionálního zahradního architekta?

Za zeptání člověk nic nedá, když si nejdete nějakého zahradního architekta, tak on všechno moc dobře zná, jaké rostliny, keříky, barevnost se k sobě hodí, sice je to více nákladné, ale pokud chcete mít zahradu šik a vy jste začátečnice, tak architekt je jasná volba.