Jak prodat auto a neztratit na něm více než je skutečně třeba je docela umění. Když auto nabídnete do autobazaru, nejdříve značku vozu, jeho typ, motorizaci a vybavení, naleznou v tabulkách. Pak vůz prohlédnout a oznámí vám, že váš automobil má strašné vady, které mu značně ubírají na ceně. A že můžete být rád, když vám nabídnout tuto částku. Určitě na sucho polknete, protože vaše představa byl úplně někde jinde.

Auto k prodeji

Jsou to podvodníci, pomyslíte si. Neví, jak by člověka obrali! Budete naštvaní a mrzutí. Ale nevěšte hlavu. Nemusí být tak zle.

Dokonce se zde obchodníků v autobazarech musím zastat. Každý za nimi přijede s nějakým očekáváním. To si vymodeluje podle nabídky autobazarů, kde nabízejí stejné vozy jako je ten váš za pro vás sympatickou cenu. Jak je možné, že vám nabídli tak málo? Odpověď je jednoduchá. Jsou to obchodníci. Musí levně koupit, aby měli prostor pro vytvoření zajímavé prodejní ceny. Ten rozdíl je živí, platí jejich pronájmy, mzdy zaměstnanců, vybavení.

Z toho vyplývá, že pokud chcete za vaše auto získat co nejvíc, musíte si ho prodat sami. To sebou nese mnohá úskalí, ale při troše opatrnosti se vám může podařit obchod, se kterým budete spokojený.

Prvním krokem, který vás před prodejem čeká, je příprava vašeho automobilu. Omytí vozu je samozřejmostí. Zapomeňte na kartáčové myčky, ale dejte si tu práci a vyhledejte automyčku ruční. Připravte si drobné a auto důkladně vydrhněte. Pořádně tryskami vystříkejte podběhy a vše kam se dostanete v podvozku.

Prodává se samo

Karoserii ošetřete voskem, a ihned po opláchnutí ji osušte do sucha jelenicí, která ji zároveň vyleští. Pozornost věnujte interiéru. Není na škodu si koupit přípravky na čištění plastů a také na potahy. Na závěr natřete gumová těsnění nějakým prostředkem na bázi glycerinu. Všechny gumové věci osvěží a ony získají na pružnosti. Z motorové části vymeťte všechen nepořádek, listí, drobné úlomky nečistot atd. Myslím, že není dobré před prodejem motor umývat. Na kupujícího by to zapůsobilo tak, že se pokoušíte zamaskovat některé úniky kapalin atd.