Moto · 20. 9. 2021

Sky Team Skymax

Před padesáti lety vznikla Honda Dax jako minimotorka navazující na Hondu Monkey. Dax je na rozdíl od Monkey homologovaná pro dva. Obě Hondy si našly své místo a získaly velkou popularitu a inspirovaly řadu výrobců motorek. Firma SkyTeam je jedním z výrobců replik těchto známých Hond. Při porovnání motorky Skymax s originální Dax Hondou je vidět, že Sky Team si dal záležet a motorka působí jako moderní facelift původního originálu.

paris-ge14a0c7ad_1920

Zaujme moderní denní led svícení a automatické přepínání z denního osvětlení na klasické v šeru, nebo při vjezdu do tunelu. V nabídce jsou dvě kubatury 50ccm a 125ccm. Přitom i ta slabší dokáže uvézt dva lidi a jezdec motorku může zvednout na zadní kolo. Ostatně to je hlavní náplň těchto motorek. Prostě zábava na dvou kolech. Promyšlená koncepce s vysokými řídítky umožňuje celkem pohodlný posed. Horší je to při jízdě ve dvou, ale na krátké popojíždění se lze na motorku se spolujezdcem poskládat. Malá desetipalcová kola a tlumiče napovídají, že pohodlí má své limity.  Nejvíce se to projeví při jízdě ve dvou ve městě na dlažebních kostkách. Motorka se hodí pro seznámení začátečníka s tím, co obnáší jízda na motorce, proto je lepší se před dlouhou cestou pořádně poradit či zjistit si vše okolo motorky.

speed-indicator-g2b1537f34_1920

Může být dobrou variantou vedle skútrů pro řidiče s řidičským oprávněním skupiny B, kdy se na rozdíl od skútrů naučí uživatel řadit. Díky své nízké váze 70 kilo a snadnému ovládání skládacích řídítek, které z malé motorky udělají ještě menší je vhodná do karavanu. Prostě díky své velikosti se vejde všude a nikde nepřekáží.  Třeba i do kufru osobního auta. Sky Team Skymax je povedená replika Hondy Dax a důstojně navazuje na svojí předlohu. Svědčí o tom fanoušci a vzniklé kluby jezdců, kteří si tuto repliku oblíbili a pořádají společné vyjížďky, kamkoliv nás motorka zavede.