V čem tkví kouzlo vánoc? V prvé řadě v atmosféře, kterou vytvoříte pomocí dekorací, ale také vůně ovoce a čerstvého cukroví. Mezi ty tradiční vánoční symboly patří hlavně ozdobený vánoční stromeček, ale také třeba adventní věnec, nebo větévka jmelí, jež by měla být zavěšena tak, aby byla listy dolů a stonky ke stropu. Mezi další ty běžné a krásné tradice Vánoc patří například betlém, který může být vyrobený z čehokoliv, na co se vám vzpomene, například:

1. Z keramiky
2. Ze skla
3. Z papíru
4. Z perníku

Ale i z nejrůznějších jiných materiálů. A samozřejmě by v bytě neměla chybět ani vánoční hvězda, jako symbol nad Betlémem o narození Spasitele.

Na čem výzdoba závisí
To záleží na rodině, a od domu k domu se toto pojetí mění. Většinou dodržujeme zvyklosti předků našeho rodu. Všichni víme, že základními barevnými ozdobami pro vánoce jsou symbolická červená, jako krev Kristova, zelená, jako nesmrtelnost a věčnost, a také zlatá, jako symbol pro dar, ale také pro víru, které je v křesťanském pojetí rovněž jímána jako dar.

Čas na změnu
Avšak tradiční křesťanské pojetí už v naší společnosti nehraje prim. Křesťanství ustoupilo módní vlně stylu a designu a my si zdobíme domy a interiéry tak, aby nám ladily s tím, jak designově a stylově vypadá náš domov. Vánoce jsou totiž i stylovým svátkem, to se musí nechat. Nejde jenom o výzdobu, kterou máte doma v obýváku, ale jak ladíte celý byt, ale třeba také balkon, nebo pokud máte dům, fasádu a zahradu.

· Kreativitě se meze nekladou
Pokud si myslíte, že Vánoce jsou časem pro kreativní dotváření tradic, nebo dokonce vytváření nových, jsme pro. Určitě jsou zde tipy a triky, jak si poradit s nudnou Vánoční tradicí. Pokud už vás nebaví tradiční barvy, jistě hledáte způsob, jak je oživit.

· Na stylu záleží
Určitě je nejdůležitější ozdobení stromečku. Některé rodiny je zdobí čerstvě napečenými perníčky, jinde se šijí látkové ozdoby, někde jsou ozdoby vytvořené ze dřeva, někde se kupují klasické baňky v jedné nebo ve dvou barvách. Někde se na stromeček jenom věší mnohé barevné světýlka.