Nadváha nebo rovnou obezita? Jak to rozeznat? Jak zjistit, jestli máme pouze menší nadváhu nebo už jsme hodně obézní? Existuje nějaká kalkulačka? Ano, správně, samozřejmě, že existuje a to již poměrně dlouhou dobu. Jenom se v posledních letech zdokonalily její schopnosti natolik, že si výpočet nemusíte doma sami počítat, ale stačí zadat pár základní údajů na počítači do kalkulačky, která Vám výsledek vypočítá. Vyjde Vám číslo, které porovnáte s tabulkou.

salát

Máte nadváhu nebo jste obézní? To prozradí index bmi Bmikalkulacka.

Zatím se ještě netrapte nějakými dietami, když pořádně nevíte, jak na tom jste.

Co všechno budete k výpočtu potřebovat? Co všechno je potřeba znát? Jaké údaje se musí zadávat? Záleží na tom, zdali jste muž nebo žena. Dále se zadává datum narození, stačí rok narození. Nesmí chybět výška Vaší postavy a samozřejmě také váha, bez ní by se to zřejmě neobešlo, když se jedná o kalkulačku na výpočet hmotnosti, která následně má určit náš stav.

lidé jídlo

Jakmile Vám kalkulačka vypočítá výsledek, bude se vlastně jednat o jakési číslo. To Vám toho zřejmě ještě moc neřekne, ale podíváte se níže a porovnáte vše s tabulkou. Svůj výsledek aplikujete do tabulky, takže pokud Vám vyjde například číslo 28, tak se jedná o nadváhu, pokud vám vyjde číslo 35, tak se jedná už o obezitu. Podle toho můžete začít hubnout a sestavit si jídelníček a dietu, jak potřebujete. Sami si tímto způsobem zjistíte, kolik byste měli shodit kilogramů a podle toho určíte dietu, je to velice snadné, žádné zbytečné starosti s tím mít nebudete.

Začít s dietou je pak velice jednoduché. Pokud zvolíte například nějaké hotové a již připravené jídla, která Vám mají pomoci hubnout, jako je tomu například v bílkovinné nebo keto dietě, tak při těchto způsobech hubnutí vlastně můžete shodit tolik kilogramů, kolik potřebujete a chcete.