O stěhování Liberec https://stehovani-mamut.cz/stehovani-liberec/ se říká, že je to zápřah na nervy i na tělesnou schránku, ale když se dobře zorganizuje a na nic se nezapomene, pak je to docela zábavná hra.

Co by se vám při stěhování mohlo hodit

Balení křehkého nádobí – jako jsou talíře, misky, sklenice, hrnky musí probíhat tak, že zabalíte každý kus jednotlivě, nejlépe do bublinkové fólie. Kdyby se navzájem předměty dotýkaly, mohou se i drobnými otřesy při přepravě rozbít. Klasickým příkladem je balení talířů, které někteří lidé naskládají na sebe a zabalí je do fólie jako jeden kus. Buďte v tomto velmi pečliví, vyplatí se to!

krabice na stěhování

Skříně a komody plné věcí – většina nábytku se dá rozebrat, ovšem některý lze přestěhovat vcelku, to je výhodné např. pro menší komody. Větší šatní skříně, zvláště pak z dřevotřísky, raději rozebírejte, neboť přenášením a jízdou na vozidle budou trpět rozebíratelné spoje, a tím se zbytečně zkrátí životnost nábytku. Nejhorší nápad je stěhovat skříň plnou věcí, jednak to materiál nemusí vydržet a pak zbytečně stěhováky přetížíte a oni si to také naúčtují. Zásuvky komod a skříní, úložný prostor pod postelí a další nábytek tedy vyprázdněte a všechny věci umístěte do krabic tak, aby je mohla přenášet jedna osoba, ideálně pak do hmotnosti nákladu 15 kg.

papírový karton

Demontáž nábytku – pokud si troufáte na rozmontování nábytku sami, pak nezapomínejte na úchytky, které častokrát odřou některé dřevěné desky. Skříně, co se nedají rozmontovat, nebo je chcete převážet vcelku, pak obalte flexibilní fólií, to je důležité i kvůli dvířkám a dveřím skříní, které by se mohly při přenášení otevírat. Spojovací součástky (vruty, kolíčky, šrouby) si uložte do zipových sáčků a důkladně popište. Někdo doporučuje přilepit je i se sáčkem izolepou k patřičným komponentům, ale lepší je mít je někde v tašce u sebe, sáček se totiž může při transportu a manipulaci s deskami protrhnout.